National Martial Arts Committee of Great Britain

NMAC - GB

Union Flag

2015 NMAC / SMAGB COMPETITION SERIES

Copy of Copy of Fourth_Avenue_Jewellery_Lounge_Ad
Copy of Copy of KW_Faust_S+4c_09 Copy (5) of TAFISA_Full_Stacked_RGB Kwon_academy_1000
K.I.A.B. Logo Copy (5) of SMA BADGE tiny
Copy (2) of babbislogo WMAGC_logo_with_kicker_and_text_outlook
NMAC 2016 - Copy
Copy of active-norfolk-logo-large
Narford Scaffolding
Mercedes
A&S_logo.ai-page-0 - Copy

Cat 1 Individual Forms 10 Years & Under Boys - Under Belt

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Callum Franklin

IKA

5

4

4

5

18

2

Tommy De Sousa

SMAH

4

3

5

3

15

3

Tyler Wooldridge

EFS

0

0

0

4

4

4

Oliver Marston

SMAN

0

5

0

0

5

5

Jake Linney

SMACA

0

2

0

1

3

6

William Brown

THC

0

0

3

0

3

7

Brandon Zone

CKG

3

0

0

0

3

8

Mitchell Croucher

THC

0

0

2

0

2

9

Georgey Williams

EFS

0

0

0

2

2

10

Christopher Rodrigues

SMAW

0

1

0

0

1

11

Freddy Dowds

THC

0

0

1

0

1

12

Drake Merritt

THC

0

0

1

0

1

13

Tyler Powell

THC

0

0

1

0

1

14

Marcel Szulczynski

THC

0

0

1

0

1

Cat 2 Individual Forms 10 Years & Under Boys - 2nd Kup & Over

1

Aaron Lockitch

SMAN

0

4

0

5

9

2

Alfie Knopp

EFS

0

0

0

4

4

3

Jayden Isaacs

ECBBS

3

0

0

0

3

4

Armaan Mondol

SMAN

0

3

0

0

3

5

Owen Barrett

SMACA

*2

0

0

0

2

6

Joseph James

CKG

1

0

0

0

1

7

Joshua Harman

CKG

1

0

0

0

1

Cat 3 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - Under Belt

1

Haaris Khan

DFK

0

4

5

5

14

2

George Clarke

IKA

0

0

4

4

8

3

Daniel Saunders

IKA

0

0

0

3

3

4

Owen Barrett

SMACA

*2

*5

0

0

7

5

Byron Cooper

THC

0

0

3

0

3

Cat 4 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - 2nd Kup & Over (*Points moved from Cat 2, due to Birthday)

1

Tay Emmerson

CKG

*4

*5

5

5

19

2

Edoua Edoua

CKG

*5

4

4

3

16

3

Adam Cook

SMAH

5

2

2

4

13

4

Owen Barret

SMACA

**2

*5

0

2

9

5

Callum Sparkes

SMAN

0

5

0

0

5

6

Lleyton Emmerson

CKG

4

1

0

0

5

7

Obi Brinkley

THC

0

0

3

0

3

8

Oliver Muggridge

SMAH

0

3

0

0

3

9

Jack Palmer

ECBBS

3

0

0

0

3

10

William Pettit

DAWAS

0

1

1

0

2

11

Kyle Johal-Hanson

SMAN

2

0

0

0

2

12

Tyler Brinded

ECBBS

1

0

0

0

1

13

Brodie Gallie

CKG

0

0

1

0

1

14

Laurie Hyde Parker

SMAH

0

1

0

0

1

15

Marcus Sibanda

SMAN

0

1

0

0

1

16

George Latoy

SMAN

0

1

0

0

1

17

Aref Shafiei

CKG

0

1

0

0

1

Cat 5 Individual Forms 14 - 17 Year Old Boys - Under Belt

CATEGORY CLOSED

Cat 6 Individual Forms 14 - 17 Year Old Boys - 2nd Kup & Over

1

Mark Burgess

CKG

4

5

5

3

17

2

Samuel Merritt

SMAS

0

0

4

5

9

3

James Gough

CKG

0

3

3

1

7

4

Kurt Burgess

ECBBS

5

0

0

0

5

5

Tay Emmerson

CKG

0

0

0

4

4

6

Harvey Muggridge

SMAH

0

4

0

0

4

7

Harry Smith

SMAN

0

2

1

1

4

8

Jared Smith

ECBBS

3

0

0

0

3

9

Thomas Homan

EFS

0

0

0

2

2

10

Joe Shott

THC

0

0

2

0

2

11

Kieran Coe

SMACA

0

0

1

0

1

Cat 7 Individual Forms 10 Years & Under Girls - Under Belt     *After play off

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Ruby Moore

CKG

3

3

5

5

16

2

Harriet Bucher

SMACA

5

5

4

1

15

3

Sophie Kimber

SMACA

4

2

1

3

*10

4

Tabitha Hayter

SMACA

2

4

2

2

10

5

Lily Steward

CKG

1

1

3

1

6

6

Yanida Driscoll

IKA

0

0

0

4

4

7

Kerry Barrett

SMACA

1

1

0

1

3

8

Astrid Bucher

SMACA

0

1

1

0

2

9

Georgia Farmer

SMAN

1

1

0

0

2

10

Sienna Bolton

EFS

0

0

0

1

1

11

Darcey Aldbough

THC

0

0

1

0

1

12

Jasmine Collins

ECBBS

1

0

0

0

1

13

Lauren Cook

SMAN

1

0

0

0

1

14

Emilee Croucher

THC

0

0

1

0

1

15

Daisy Linney

SMACA

0

1

0

0

1

16

Jasmine Luckett

SMAW

0

0

1

0

1

17

Rory Merritt

THC

0

0

1

0

1

18

Jackie Nicholls

IKA

1

0

0

0

1

19

Roxy Powell

THC

0

0

1

0

1

20

Savanna Ridge

CKG

0

1

0

0

1

Cat 8 Individual Forms 10 Years & Under Girls - 2nd Kup & Over

1

Jodie Hughes

SMAN

4

5

5

5

19

2

Pallavi Shastri

SMAN

2

3

4

4

13

3

Millie Kent

SMAN

0

4

3

3

10

4

Tessa Farmer

SMAN

3

1

2

2

8

5

Courtney Power

IKA

*5

0

0

0

5

6

Daisy-May Johnson

CKG

1

2

1

1

5

Cat 9 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - Under Belt

1

Adithi Nair

SMAN

0

5

5

5

15

2

Emilea Bayfield

CKG

0

0

4

0

4

3

Emily Grint

SMAN

0

4

0

0

4

4

Olivia Dunne

SMAN

0

3

0

0

3

5

Mia Dunne

SMAN

0

2

0

0

2

6

Zoe Baker

SMAN

0

1

0

0

1

Cat 10 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - 2nd Kup & Over

1

Caitlin Lockitch

SMAN

4

5

0

5

14

2

Elizabeth Smith

CKG

2

4

5

1

12

3

Chloe Mathison

SMAH

1

3

3

3

10

4

Courtney Power

IKA

*5

0

0

4

9

5

Amy Hayes

SMAN

1

2

4

1

8

6

Molly Thomas

SMAN

*5

1

1

0

7

7

Kaela Hughes

SMAN

3

1

2

1

7

8

Xanthe Conway

AMA

5

0

0

0

5

9

Ellie Cassidy

EFS

0

0

0

2

2

10

Emily Philpott-Robson

ECBBA

1

1

0

0

2

Cat 11 Individual Forms 14 - 17 Year Old Girls - Under Belt

1

Faye Fairweather

SMAN

4

4

0

CLOSED

8

2

Chloe Hills

IKA

*1

*5

0

6

3

Molly Thomas

SMAN

*5

0

0

5

Cat 12 Individual Forms 14 - 17 Year Old Girls - 2nd Kup & Over

1

Georgie Hemstock

SMAN

5

3

5

4

17

2

Chloe Hills

IKA

*1

*5

4

5

15

3

Faye Fairweather

SMAN

*4

*4

3

3

14

4

Molly Thomas

SMAN

**5

*1

*1

2

9

5

Jessie Spicer

CKG

4

5

0

0

9

6

Sigourney Nixon

CKG

*3

*4

0

0

7

7

Georgie Harris

SMAN

1

2

0

0

3

8

Sarah Hanrahan

AMA

2

0

0

0

2

9

Adithi Nair

SMAN

0

0

0

1

1

Cat 13 Individual Black Belt Mixed Forms  *Joined SMAH so Points awarded accordingly #After Play Off

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Tay Emmerson

CKG

5

1

2

4

12

2

Harri Hemstock

SMAN

0

0

5

5

10

3

Megan Robb

SMAH

1

3

1

2

#7

4

Lauren Robb

SMAH

1

2

1

3

7

5

Mark Burgess

CKG

1

1

4

1

7

6

Dee Smout

CKG/*SMAH

2

1

*3

*1

7

7

Georgie Hemstock

SMAN

4

0

1

1

6

8

Jessie Spicer

CKG

3

5

0

0

8

9

Jack Latoy

SMAN

0

4

0

0

4

10

Jodie Hughes

SMAN

0

0

1

1

2

11

Jeannette Emmerson

CKG

1

1

0

0

2

12

Johnny Johnson

LCK

0

1

0

0

1

13

Kurt Burgess

ECBBS

1

0

0

0

1

14

Lleyton Emmerson

CKG

0

1

0

0

1

15

Sigourney Nixon

CKG

0

0

1

0

1

Cat 14  Individual Forms 18 Year & Over Men - Under Belt

1

James Brown

LCK

4

4

5

3

16

2

Samuel Brown

LCK

5

5

0

5

15

3

Colin Meacher

LCK

3

2

3

4

12

4

Lee Croucher

THC

0

0

4

0

4

5

Robert Marshall

LCK

0

3

0

0

3

6

Michael Barrett

SMACA

2

0

0

0

2

Cat 15  Individual Forms 18 Year & Over Men - 2nd Kup & Over

1

Johnny Johnson

LCK

5

4

5

4

18

2

Lee Spencer

SMAH

4

3

3

5

15

3

Keith Nixon

CKG

3

2

1

3

9

4

Jack Latoy

SMAN

0

5

0

0

5

5

Kevin Sanford

THC

0

0

4

0

4

6

Simon Lang

CKG

3

0

0

0

3

7

Daniel Holmes

DAWAS

0

0

2

0

2

8

Clayton Mathison

SMAH

0

1

0

0

1

Cat 16  Individual Forms 18 Year & Over Women - Under Belt

1

Alex Caswell

LCK

0

5

0

5

10

2

Felicity Moore

CKG

*1

4

0

0

5

Cat 17  Individual Forms 18 Year & Over Women - 2nd Kup & Over  *Joined SMAH so Points awarded accordingly

1

Megan Robb

SMAH

5

2

4

4

15

2

Harriet Hemstock

SMAN

0

4

5

5

14

3

Sigourney Nixon

CKG

*3

*4

2

1

10

4

Lauren Robb

SMAH

2

5

1

2

10

5

Dee Smout

CKG/*SMAH

4

1

*3

*1

9

6

Jessie Spicer

CKG

3

3

0

0

6

7

Kerryann

EFS

0

0

0

3

3

8

Jeannette Emmerson

SMAH

1

1

0

0

2

9

Tanya Mallet

ECBBS

1

0

0

0

1

10

Felicity Moore

CKG

*1

0

0

0

1

11

Sabrina Chant

CKG

0

0

0

1

1

12

Alex Caswell

LCK

0

0

0

1

1

Cat 18 Synchronised Forms 10 Years & Under Mixed - Under Belt

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

S Kimber, H Bucher, T Hayter

SMACA

0

5

0

CLOSED

5

2

D Magin, E Goddard, G Farmer

SMAN

0

4

0

4

3

D Linney, J Linney, K Barrett

SMACA

0

3

0

3

Cat 19 Synchronised Forms 10 Years & Under Mixed - 2nd Kup & Over    *After Play Off

1

R Moore, L Steward, D Johnson

CKG

3

4

5

5

*17

1

S Kimber, H Bucher, T Hayter

SMACA

4

5

4

4

17

3

E Edoua, T Emmerson, J James

CKG

5

0

0

0

5

4

D Magin, E Goddard, G Farmer

SMAN

0

3

0

0

3

Cat 20 Synchronised Forms 11 - 15 Years Mixed - Under Belt

1

C Marsh, W Petitt, H Khan

DFK

0

*5

0

CLOSED

5

2

S Kimber, H Bucher, T Hayter

SMACA

0

4

0

4

3

O Dunne, M Dunne, E Grint

SMAN

0

3

0

3

Cat 21 Synchronised Forms 11 - 15 Years Mixed - 2nd Kup & Over

1

A Hayes, J & K Hughes

SMAN

3

4

5

4

16

2

A Cook, A & C Lockitch

SMAN

5

5

0

5

15

3

C Marsh, W Petitt, H Khan

DFK

0

*5

4

0

9

3

E Edoua, T Emmerson, E Smith

CKG

1

3

3

0

7

4

C Power, O Swan, C Hills

IKA

4

0

2

0

6

5

Thomas, Fairweather, Shastri

SMAN

*2

*2

0

0

4

6

D Johnson, B Gallie, R Moore

CKG

0

0

1

0

1

Cat 22 Synchronised Forms 16 Years & Over Mixed - Under Belt

 

 

 

 

 

 

 

 

CATEGORY CLOSED

Cat 23 Synchronised Forms 16 Years & Over Mixed - 2nd Kup & Over        *After Play Off

1

Thomas, Fairweather, Shastri

SMAN

*2

*2

4

5

*13

2

D Smout, L Robb, M Robb

SMAH

0

5

5

3

13

3

S Brown, J Brown, J Johnson

LCK

4

3

0

1

8

4

S Nixon, J Emmerson, J Spicer

CKG

5

4

0

0

9

5

M Stewart, K Nixon, M Burgess

CKG

3

2

0

0

5

6

T Emmerson, Edoua, J Emmerson

CKG

0

0

0

4

4

7

J Gough, A Shatiei, S Nixon

CKG

0

0

3

0

3

8

J Gough, S Nixon, K Nixon

CKG

0

0

0

2

2

Cat 24 Creative Forms 10 Years & Under Mixed - Under Belt

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Harriet Bucher

SMACA

3

5

2

4

14

2

Callum Franklin

IKA

4

3

4

2

13

3

Ruby Moore

CKG

0

4

3

5

12

4

Tommy De Sousa

SMAH

0

0

5

1

6

5

Lucy Hicks

HKS

5

0

0

0

5

6

Lily Steward

CKG

0

0

1

3

4

7

Sophie Kimber

SMACA

0

2

1

0

3

8

Astrid Bucher

SMACA

0

0

1

0

1

9

Savannah Ridge

CKG

0

1

0

0

1

Cat 25 Creative Forms 10 Years & Under Mixed - 2nd Kup & Over

1

Tay Emmerson

CKG

0

5

5

5

15

2

Pallavi Shastri

SMAN

0

4

4

3

11

3

Tessa Farmer

SMAN

0

0

0

4

4

Cat 26 Creative Forms 11 - 15 Years Mixed - Under Belt   *(Invited into Category)

1

*Molly Thomas

SMAN

0

5

0

CLOSED

5

2

Faye Fairweather

SMAN

0

4

0

4

3

*Lleyton Emmerson

CKG

0

3

0

3

Cat 27 Creative Forms 11 - 15 Years Mixed - 2nd Kup & Over     *After Play Off

1

Chloe Mathison

SMAH

0

3

4

5

12

2

Georgie Hemstock

SMAN

4

0

5

2

*11

3

Adam Cook

SMAH

2

4

2

3

11

4

Edoua Edoua

CKG

0

5

1

1

7

5

Mark Burgess

CKG

*5

0

0

0

5

6

Kaela Hughes

SMAN

0

0

3

1

4

7

Ellie Cassidy

EFS

0

0

0

4

4

7

Katie Lefevre

HKS

3

0

0

0

3

8

Elizabeth Smith

CKG

0

2

1

0

3

9

Lleyton Emmerson

CKG

1

1

1

0

3

10

Molly Thomas

SMAN

0

1

1

1

3

11

Chloe Hills

IKA

1

0

0

0

1

12

Courtney Power

IKA

1

0

0

0

1

13

Kyle Johal-Hansen

SMAN

1

0

0

0

1

Cat 28 Creative Forms 16 Years & Over Mixed - Under Belt

 

 

 

 

 

 

 

 

CATEGORY CLOSED

Cat 29 Creative Forms 16 Years & Over Mixed - 2nd Kup & Over  #Joined SMAH so Points awarded accordingly

1

Dee Smout

CKG/#SMAH

4

5

#3

#5

17

2

Mark Burgess

CKG

*5

3

2

3

13

3

Georgie Hemstock

SMAN

0

0

4

4

8

4

Jessie Spicer

CKG

5

4

0

0

9

5

Lee Spencer

SMAH

3

2

1

0

6

6

James Brown

LCK

0

0

5

0

5

7

Sabrina Chant

CKG

0

0

0

2

2

8

Jeannette Emmerson

CKG

2

0

0

0

2

9

Faye Fairweather

SMAN

0

0

0

1

1

10

Gillian Grundy

HKS

1

0

0

0

1

11

Maria Stewart

CKG

0

1

0

0

1

Cat 30 Individual Weapons Forms 10 Years & Under - Mixed   *(Invited into Category, all points will move to either Cat 30 or 31 after next round)

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Callum Franklin

IKA

4

4

1

1

10

2

Daisy May Johnson

CKG

0

0

5

2

7

3

Ruby Moore

CKG

0

0

4

2

6

4

Alfie Knopp

EFS

0

0

0

5

5

5

Courtney Power

IKA

5

0

0

0

5

6

Chloe Hills

IKA

0

*5

0

0

5

7

Tyler Wooldridge

EFS

0

0

0

4

4

8

Lily Steward

CKG

0

0

3

1

4

9

Georgey Williams

EFS

0

0

0

3

3

10

Paige Allright

EFS

0

0

0

1

1

11

Sienna Bolton

EFS

0

0

0

1

1

12

Kal-El Vaughan

BDGR

0

0

0

1

1

Cat 31 Individual Weapons Forms 11 - 15 Years - Mixed

1

Chloe Hills

IKA

4

*5

5

4

18

2

Ellie Cassidy

EFS

0

0

0

5

5

3

Courtney Power

IKA

0

0

0

3

3

4

Xanthe Conway

AMA

5

0

0

0

5

5

Obi Brinkley

THC

0

0

4

0

4

Cat 32 Individual Weapons Forms 16 Years & Over - Mixed

1

Johnny Johnson

LCK

5

1

4

1

11

2

James Brown

LCK

0

5

0

4

9

3

Sam Brown

LCK

0

4

0

3

7

4

Thomas Homan

EFS

0

0

0

5

5

5

Joe Shott

THC

0

0

5

0

5

6

Jessie Spicer

CKG

1

3

0

0

4

7

Sarah Hanrahan

AMA

4

0

0

0

4

8

Sophie Smart

THC

0

0

3

0

3

9

Dawn Palmer

TCQHC

3

0

0

0

3

10

Kerryann

EFS

0

0

0

2

2

9

Sam Walker

FSP

2

0

0

0

2

10

Robert Marshall

LCK

0

2

0

0

2

11

Lee Spencer

SMAH

1

1

0

0

2

12

Jeannette Emmerson

CKG

0

1

0

0

1

Cat 33 Self Defence 9 Years & Under - Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Tabitha Hayter

SMACA

4

4

3

3

14

2

Pallavi Shastri

SMAN

0

3

4

4

11

3

Tessa Farmer

SMAN

3

1

5

1

10

4

Harriet Bucher

SMACA

5

1

1

1

8

5

Tommy De Sousa

SMAH

0

1

0

5

6

6

Oliver Marston

SMAN

0

5

0

0

5

7

Kerry Barrett

SMACA

2

1

0

1

4

8

Sophie Kimber

SMACA

0

1

1

2

4

9

Millie Kent

SMAN

0

1

2

0

3

10

Georgia Farmer

SMAN

0

2

0

1

3

11

Jake Linney

SMACA

0

1

0

1

2

Cat 34 Self Defence 10 - 15 Years Mixed - Under Belt

1

Owen Barrett

SMACA

*5

*4

0

CLOSED

9

2

Faye Fairweather

SMAN

*4

*5

0

9

3

Molly Thomas

SMAN

*3

0

0

3

4

Daisy Linney

SMACA

0

3

0

3

Cat 35 Self Defence 10 - 15 Years Mixed - 2nd Kup & Over

1

Adam Cook

SMAH

4

3

5

5

17

2

Aimee Mathison

SMAH

5

5

3

3

16

3

Owen Barrett

SMACA

*5

*4

0

1

10

3

Tay Emmerson

CKG

1

1

4

1

7

4

Amy Hayes

SMAN

3

1

1

2

7

5

Molly Thomas

SMAN

*3

1

1

4

9

6

Caitlin Lockitch

SMAN

0

4

0

0

4

7

Kaela Hughes

SMAN

1

1

2

0

4

8

Edoua Edoua

CKG

0

0

2

1

3

9

Callum Sparkes

SMAN

0

2

0

0

2

10

Mark Burgess

CKG

2

0

0

0

2

11

Jodie Hughes

SMAN

1

1

0

0

2

12

Edoua Edoua

CKG

0

0

2

0

2

Cat 36 Self Defence 16 Years & Over Mixed - Under Belt

1

James Brown

LCK

0

5

5

4

14

2

Samuel Brown

LCK

0

4

0

5

9

3

Asa Vaughan

BDGR

0

0

4

3

7

4

Connor Leggett

SMACA

0

0

3

0

3

Cat 37 Self Defence 16 Years & Over Mixed - 2nd Kup & Over  *Joined SMAH so Points awarded accordingly

1

Johnny Johnson

LCK

5

5

5

5

20

2

Faye Fairweather

SMAN

*4

*5

2

1

12

3

Dee Smout

CKG/*SMAH

3

1

*3

*2

9

4

Jeanette Emmerson

CKG

2

3

0

0

5

5

Jessie Spicer

CKG

4

1

0

0

5

6

Adam Hitcham

BDGR

0

0

0

4

4

7

Kevin Sanford

THC

0

0

4

0

4

8

Alastair Smith

SMABSE

0

4

0

0

4

9

Kevin Gunton

BDGR

0

0

0

3

3

10

Samuel Merritt

SMAS

0

0

0

2

2

11

Nicky Monkhouse

SMABSE

0

2

0

0

2

12

Michael Barrett

SMACA

1

0

0

0

1

13

Kirsty Crowe

SMABSE

0

1

0

0

1

14

Kevin Crowe

SMABSE

0

1

0

0

1

Cat 38 Point Sparring Boys (& Girls* will be moved with points at series 2 if Cat 44 is populated) 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Jayden Coulson

CKG

5

0

0

CLOSED

5

2

Savannah Ridge

CKG

*4

0

0

4

3

Robert Mattinson

CKG

3

0

0

3

Cat 39 Point Sparring Boys 121cm - 140cm Under Belt

1

Oliver Marston

SMAN

5

5

5

5

20

2

Tyler May

DFK

4

3

4

4

15

3

George Clarke

IKA

1

0

3

3

7

4

Christopher Rodrigues

SMAW

0

4

1

1

6

5

Callum Franklin

IKA

0

2

2

2

6

6

Raihan

HKS

3

0

0

0

3

7

Christopher Ball

CKG

1

1

0

1

3

8

Denas Jankavskas

HKS

2

0

0

0

2

9

Tommy De Sousa

SMAH

1

0

0

1

2

10

Nathan Allright

CKG

1

0

0

1

2

11

Aaron Leonard

HKS

1

0

0

0

1

12

Brandon Zone

CKG

1

0

0

0

1

13

Marshall Parcell

CKG

0

1

0

0

1

14

Mckenzie Francis

ECBBS

1

0

0

0

1

15

Taylor Popat-Evans

HKS

1

0

0

0

1

16

Ashton Drake

CKG

1

0

0

0

1

17

Harry Thompson

CKG

1

0

0

0

1

18

William Brown

THC

0

0

1

0

1

19

Drake Merritt

THC

0

0

1

0

1

Cat 40 Point Sparring Boys 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Edoua Edoua

CKG

5

5

0

5

15

2

Tyler May

DFK

0

4

0

0

4

3

Brandon Popat-Evans

HKS

4

0

0

0

4

4

Joseph James

CKG

3

0

0

0

3

5

Ben Mallett

ECBBS

2

0

0

0

2

6

Denas Jankavskas

HKS

1

0

0

0

1

7

Jayden Isaacs

ECBBS

1

0

0

0

1

8

Raihan

HKS

1

0

0

0

1

9

Aaron Leonard

HKS

1

0

0

0

1

Cat 41 Point Sparring Boys 141cm - 160cm Under Belt

1

Haaris Khan

DFK

5

5

5

5

20

2

Louis Croome

DFK

2

3

0

3

8

3

James Cooper

SMAN

0

0

0

4

4

4

Owen Barrett

SMACA

*3

*4

0

0

7

5

Kieran Coe

SMACA

0

0

4

0

4

6

Rory Franks

HKS

4

0

0

0

4

7

Brandon Zone

CKG

1

0

0

0

1

Cat 42 Point Sparring Boys 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Adam Cook

SMAH

2

0

4

5

11

1

Owen Barrett

SMACA

*3

*4

0

4

11

2

William Pettit

DFK

3

4

0

0

7

3

Dillion O’Neill

SMAS

0

0

5

0

5

4

Devon Lockwood

DFK

0

5

0

0

5

5

Jared Smith

ECBBS

5

0

0

0

5

6

George Woodhouse

CFMA

4

0

0

0

4

7

Marcus Sibanda

SMAN

0

3

0

0

3

8

Tay Emmerson

CKG

1

2

0

0

3

9

Jack Blencowe

ECBBS

1

1

0

0

2

10

Tyler Geoghegan

ECBBS

Disqualified

0

0

0

0

Cat 43 Point Sparring Boys 161cm & Over

1

Harry Smith

SMAN

1

4

5

5

15

2

Connor Soame

SMAW

1

5

4

2

12

3

Connor Leggett

SMACA

0

0

3

4

7

4

Samuel Merritt

SMAS

0

0

1

3

4

5

Jake Peppercorn

HKS

5

0

0

0

5

6

Kurt Burgess

ECBBS

4

0

0

0

4

7

James Gough

CKG

0

0

2

1

3

8

Tomas Malkin

HKS

3

0

0

0

3

9

Michael Franks

HKS

2

0

0

0

2

10

Joe Shott

THC

0

0

1

0

1

Cat 44 Point Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Tabitha Hayter

SMACA

1

5

0

5

11

2

Savanah Ridge

CKG

*4

4

0

0

8

Cat 45 Point Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

Lily Steward

CKG

5

4

5

5

19

2

Harriet Bucher

SMACA

3

5

3

4

15

3

Kerry Barrett

SMACA

1

3

0

3

7

4

Ruby Moore

CKG

1

2

1

1

5

5

Paige Allright

CKG

2

0

0

2

4

6

Lucy Hicks

HKS

4

0

0

0

4

7

Poppy Bishop

DFK

0

0

4

0

4

8

Jasmine Luckett

SMAW

0

0

2

1

3

9

Daisy Ball

CKG

1

0

0

0

1

10

Tabitha Hayter

SMACA

0

0

0

1

1

11

Rory Merritt

THC

0

0

1

0

1

Cat 46 Point Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Elizabeth Smith

CKG

3

5

5

5

18

2

Aimee Mathison

SMAH

4

4

4

4

16

3

Daisy-May Johnson

CKG

2

0

0

3

5

4

Emily Coleman

ECBBS

5

0

0

0

5

5

Pallavi Shastri

SMAN

0

0

4

0

4

6

Cassie Hill

CKG

1

0

0

0

1

Cat 47 Point Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt

1

Adithi Nair

SMAN

0

4

0

5

9

2

Jasmine Loades

ECBB

0

5

0

0

5

3

Jazmyn Popat-Evans

HKS

5

0

0

0

5

4

Jolle Franks

HKS

4

0

0

0

4

5

Daisy Linney

SMACA

0

3

0

0

3

6

Nicole Fisher

ECBBS

3

0

0

0

3

7

Anna Stewart

CKG

2

0

0

0

2

Cat 48 Point Sparring Girls 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Amy Hayes

SMAN

4

4

5

5

18

2

Molly Thomas

SMAN

0

3

3

4

10

3

Adithi Nair

SMAN

0

0

0

3

3

4

Jessie Spicer

CKG

1

5

0

0

6

5

Gemma Carter

HKS

5

0

0

0

5

6

Daisy-May Johnson

CKG

0

2

2

0

4

7

Tamzin Piesse

DFK

0

0

4

0

4

8

Elizabeth Carter

HKS

3

0

0

0

3

9

Jolie Franks

HKS

2

0

0

0

2

10

Xanthe Conway

AMA

1

0

0

0

1

Cat 49 Point Sparring Girls 161cm & Over

1

Sigourney Nixon

CKG

5

5

0

CLOSED

10

2

Ceejai Marsh

DFK

3

4

0

7

3

Georgie Harris

SMAN

4

0

0

4

4

Sarah Hanrahan

AMA

2

0

0

2

Cat 50 Point Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

James Brown

LCK

5

4

5

4

18

2

Samuel Brown

LCK

1

5

0

5

11

3

Daniel Holmes

DFK

0

0

4

0

4

4

Jake Peppercorn

HKS

4

0

0

0

4

5

James Swan

SMAH

0

3

0

0

3

6

Daine Conroy

ECBBS

3

0

0

0

3

7

Jack Latoy

SMAN

0

2

0

0

2

8

Thomas Malkin

HKS

2

0

0

0

2

Cat 51 Point Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

Jack Simpson

ECBBS

5

0

0

CLOSED

5

2

Craig Donald

TLA

4

0

0

4

Cat 52 Point Sparring Men 36 Years & Over

1

Rob Marshall

LCK

3

4

0

CLOSED

7

2

Ray Scally

ECBBS

4

2

0

6

3

Andy Thompson

APOLLO

0

5

0

5

4

Steven Webster

ECBBS

5

0

0

5

5

Tony Blencowe

ECBBS

0

3

0

3

6

Johnny Johnson

LCK

2

0

0

2

7

Colin Meacher

LCK

1

0

0

1

8

Marc Lastrasolp

LCK

1

0

0

1

Cat 53 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

Alex Caswell

LCK

5

0

0

5

10

2

Chloe Mathison

SMAH

0

0

4

4

8

3

Ceejai Marsh

DFK

0

0

5

3

8

4

Samantha Walker

AMA

4

0

0

0

4

Cat 54 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over  *Joined SMAH so Points awarded accordingly

1

Dee Smout

CKG/*SMAH

5

5

*5

*5

20

2

Sigourney Nixon

CKG

0

0

0

4

4

3

Alex Caswell

LCK

0

4

0

0

4

4

Sophie Smart

THC

0

0

4

0

4

5

Maria Stewart

CKG

4

0

0

0

4

6

Gillian Grundy

HKS

3

0

0

0

3

Cat 55 Point Sparring Ladies 36 Years & Over

1

Dee Smout

CKG

0

5

0

CLOSED

5

2

Alex Caswell

LCK

0

4

0

4

3

Maria Stewart

CKG

0

3

0

3

Cat 56 Continuous Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

James Sutton

CKG

5

0

0

CLOSED

5

2

Reece Henderson

TKA

0

5

0

5

3

Garth Adams

TKA

0

4

0

4

4

Robert Mattinson

CKG

4

0

0

4

Cat 57 Continuous Sparring Boys 121cm - 140cm Under Belt

1

Oliver Marston

SMAN

5

5

5

5

20

2

George Clarke

IKA

4

0

3

4

11

3

Tyler May

DFK

0

0

4

3

7

4

Harry Warnes

SKA

0

4

0

0

4

5

Christopher Ball

CKG

1

2

0

1

4

6

Marshall Parcell

CKG

0

3

0

0

3

7

Taylor Popat-Evans

HKS

3

0

0

0

3

8

Callum Franklin

IKA

2

0

0

0

2

9

Drake Merritt

THC

0

0

2

0

2

10

Nathan Allright

CKG

1

0

0

1

2

11

Christopher Rodrigues

SMAW

0

0

0

1

2

12

Roy Amos-Tiplady

SKA

0

1

0

0

1

Cat 58 Continuous Sparring Boys 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Edoua Edoua

CKG

4

5

0

5

14

2

Christopher Rodrigues

SMAW

0

0

0

4

4

3

Brandon Popat-Evans

HKS

5

0

0

0

5

4

Joseph James

CKG

3

0

0

0

3

Cat 59 Continuous Sparring Boys 141cm - 150cm Under Belt

1

Oliver Marston

SMAN

0

5

0

CLOSED

5

2

Joshua Amo-Tiplady

SKA

0

4

0

4

Cat 60 Continuous Sparring Boys 141cm - 150cm 2nd Kup & Over

1

Devon Lockwood

DFK

0

5

0

CLOSED

5

2

Jack Blencowe

ECBBS

0

4

0

4

3

Bryce Adams

TKA

0

3

0

3

Cat 61 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm Under Belt

 

 

 

 

 

 

 

 

CATEGORY CLOSED

Cat 62 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Oliver Swan

IKA

5

0

5

5

15

2

Daniel Saunders

IKA

0

0

0

4

4

3

Connor Soame

SMAW

0

5

0

0

5

4

Dillion O’Neil

SMAS

0

0

4

0

4

5

George Woodhouse

CFMA

4

0

0

0

4

6

Marcus Sibanda

SMAN

0

4

0

0

4

7

Jack Blenlowe

ECBBS

3

0

0

0

3

Cat 63 Continuous Sparring Boys 161cm & Over

1

Michael Crowhurst

IKA

5

5

0

5

15

2

Connor Soame

SMAW

4

4

4

2

14

3

Connor Leggett

SMACA

0

0

5

4

9

4

Samuel Merritt

SMAS

0

0

3

3

6

5

Harry Smith

SMAN

0

3

1

0

4

6

Joe Shott

THC

0

0

2

0

2

Cat 64 Continuous Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Emily Buckley

TKA

0

5

0

CLOSED

5

2

Savannah Ridge

CKG

0

4

0

4

Cat 65 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

Lily Stewart

CKG

5

5

0

1

11

1

Ruby Moore

CKG

4

4

0

3

11

3

Jasmin Luckett

SMAW

0

0

0

5

5

4

Rory Merritt

THC

0

0

5

0

5

5

Yanida Driscoll

IKA

0

0

0

4

4

6

Christine Hemstock

SMAN

0

0

4

0

4

7

Daisy Ball

CKG

3

0

0

0

3

8

Paige Allright

CKG

2

0

0

1

3

Cat 66 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Elizabeth Smith

CKG

0

5

0

CLOSED

5

2

Lily Steward

CKG

0

4

0

4

Cat 67 Continuous Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt

1

Jazz Loades

ECBBS

0

5

0

CLOSED

5

2

Nicole Fisher

ECBBS

5

0

0

5

3

Amy Hayes

SMAN

*4

0

0

4

4

Eloise Amos-Tiplady

SKA

0

4

0

4

5

Jasmyn Popat-Evans

HKS

3

0

0

3

6

Anna Stewart

CKG

2

0

0

2

Cat 68 Continuous Sparring Girls 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Amy Hayes

SMAN

*4

0

5

5

14

2

Elizabeth Smith

CKG

0

5

0

0

5

3

Gemma Carter

HKS

5

0

0

0

5

4

Molly Thomas

SMAN

0

0

4

0

4

5

Daisy-May Johnson

CKG

0

4

0

0

4

6

Elizabeth Carter

HKS

4

0

0

0

4

7

Cassie Hill

CKG

3

0

0

0

3

Cat 69 Continuous Sparring Girls 161cm & Over

1

Keeling Manning

PMA

0

5

0

CLOSED

5

2

Ceejai Marsh

DFK

0

4

0

4

Cat 70 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Michael Crowhurst

IKA

0

5

0

CLOSED

5

2

Daine Conway

ECBBS

5

0

0

5

3

Craig Donald

TLA

4

0

0

4

4

James Swan

SMAH

0

4

0

4

5

Scott Warnes

SKA

0

3

0

3

6

Ryan Cornell

SKA

0

2

0

2

7

Sam Norman

SKA

0

1

0

1

Cat 71 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

 

 

 

 

 

 

 

 

CATEGORY CLOSED

Cat 72 Continuous Sparring Men 36 Years & Over

1

Rob Marshall

LCK

4

2

0

CLOSED

6

2

Andy Thompson

APOLLO

0

5

0

5

3

Steven Webster

ECBBS

5

0

0

5

4

Tony Blencowe

ECBBS

0

4

0

4

5

Marc Lastrasolp

LCK

3

0

0

3

6

Carl Paterson

TKA

0

3

0

3

7

Gary Long

TKA

0

1

0

1

8

Nic Sheldrake

TKA

0

1

0

1

Cat 73 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

Alex Caswell

LCK

5

4

0

5

14

2

Megan Robb

SMAH

0

5

0

0

5

3

Samantha Walker

AMA

4

0

0

0

4

4

Emily Purver

TKA

0

3

0

0

3

Cat 74 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

Dee Smout

CKG

5

0

0

CLOSED

5

2

Alex Caswell

LCK

4

0

0

4

3

Gillian Grundy

HKS

3

0

0

3

Cat 75 Continuous Sparring Ladies 36 Years & Over

 

 

 

 

 

 

 

 

CATEGORY CLOSED

Club Points Table

Pos

Name

Club

Club Name

County

Points

1

Tracy Pillar

CKG

Chinto Karate Group - Great Yarmouth

Norfolk

623

2

Chris Hemstock

SMAN

Saracen Martial Arts - Norwich

Norfolk

528

3

Johnny Johnson

LCK

Lowestoft Chinese Kempo

Suffolk

252

4

David Robb

SMAH

Saracen Martial Arts - Hockham

Norfolk

245

5

Jon Denney

SMACA

Saracen Martial Arts - Castle Acre

Norfolk

216

6

Grant Nicholls

IKA

Impact Karate Academy - Sawbridgeworth

Hertfordshire

188

7

Ash Simonds

DFK

Dawas Freestyle Karate - Thetford

Norfolk

126

8

Steven Webster

ECBBS

East Coast Black Belt School - Great Yarmouth

Norfolk

101

9

Andy Hicks

HKS

Hicks Karate School - Peterborough

Cambridgeshire

92

10

Kevin Sanford

THC

Thetford Hapkido Club

Norfolk

58

11

Ian Soame

SMAW

Saracen Martial Arts - Watton

Norfolk

52

12

Emma Elmes

EFS

Elmes Freestyle

Essex

48

13

Michelle Titmarsh

SMAS

Saracen Martial Arts - Swaffham

Norfolk

30

14

Daniel Kean-Cockburn

AMA

Aem Hai Martial Arts - Norwich

Norfolk

27

15

Tom Aldridge

TKA

Tom’s Kickboxing Academy

Norfolk

25

16

Matt Featherstone

SKA

Saracen’s Kickboxing Academy

Norfolk

19

17

Asa Vaughan

BDGR

Black Dragon Goshin Ryu

Suffolk

12

18

Andy Thompson

APOLLO

Apollo Martial Arts

Suffolk

10

19

Wes Draycott

CFMA

Cobra Freestyle Martial Arts - Alfreton

Derbyshire

8

20

Craig Donald

TLA

Three Lions Academy

Norfolk

8

21

Steve Monkhouse

SMABSE

Saracen Martial Arts - Bury St Edmunds

Suffolk

8

22

Paul Manning

PMA

Pro Martial Arts - Boston

Lincolnshire

5

23

Colin Orr

TCQHC

Tai Chi Qigong Health Centre - Great Yarmouth

Norfolk

3

24

Stephen Iles

FSB

Fujiyama School of Batto-Do - Wymondham

Norfolk

2

Medals Table

Pos

Club

Gold

Silver

Bronze

Total

1

Chinto Karate Group

52

35

42

129

2

Saracen Martial Arts - Norwich

44

40

25

109

3

Lowestoft Chinese Kempo

26

21

9

56

4

Saracen Martial Arts - Hockham

19

17

22

58

5

Impact Karate Academy

15

20

7

42

6

Saracen Martial Arts - Castle Acre

12

18

13

43

7

Dawas Freestyle Karate

10

13

7

30

8

East Coast Black Belt School

10

4

7

21

9

Hicks Karate School

6

6

8

20

10

Saracen Martial Arts - Watton

3

6

0

9

11

Elmes Freestyle

3

4

2

9

12

Thetford Hapkido Club

2

4

4

10

13

Aem Hai Martial Arts

2

3

0

5

14

Saracen Martial Arts - Swaffham

2

2

3

7

15

Tom’s Kickboxing Academy

2

1

3

6

16

Apollo Martial Arts

2

0

0

2

17

Pro Martial Arts

1

0

0

1

18

Saracen’s Kickboxing Academy

0

3

1

4

19

Black Dragon

0

2

1

3

20

Cobra Freestyle Martial Arts

0

2

0

2

21

Three Lions Academy

0

2

0

2

22

Saracen Martial Arts - Bury St Edmunds

0

1

0

1

23

Tai Chi Qigong Health Centre

0

0

1

1

24

Fujiyama School of Batto-Do

0

0

0

0