National Martial Arts Committee of Great Britain 

            NMAC - GB

UK

2017 NMAC / SMAGB COMPETITION SERIES

Copy of Copy of Fourth_Avenue_Jewellery_Lounge_Ad
Copy of Copy of KW_Faust_S+4c_09 Copy (5) of TAFISA_Full_Stacked_RGB Kwon_academy_1000
NMAC 2016 - Copy K.I.A.B. Logo Copy (5) of SMA BADGE tiny
Copy (2) of babbislogo WMAGC_logo_with_kicker_and_text_outlook
Copy of active-norfolk-logo-large
Narford Scaffolding
A&S_logo.ai-page-0 - Copy

Cat 1a Individual Forms 5 - 7 Years Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Damien Tarasevic

DKC

5

0

0

 

5

2

Blake Walter

DKC

4

0

0

 

4

3

Joel Beales

BBA

3

CATEGORY CLOSED

3

4

Savannah Ridge

CKG

2

2

5

Sophie Conway

CKG

1

1

6

Katie Mendham

NMAC

1

0

0

 

1

Cat 1 Individual Forms 10 Years & Under Boys - Under Belt  *Points moved from CAT 1a as CAT was closed

1

Dexter Sims

SESMA

0

3

5

4

12

2

Ben Fordham

SESMA

0

0

4

2

6

2

Joel Beals

BBA

3*

0

0

3

6

3

Ivan Lim

SESMA

0

0

0

5

5

4

Oliver Smith

KRMA

0

5

0

0

5

5

Jack Saint

NMAC

0

4

0

0

4

6

Brandon L Smith

BBA

0

0

0

1

1

Cat 2 Individual Forms 10 Years & Under Boys - 2nd Kup & Over

1

Tommy De Sousa

SMA

3

5

5

5

18

2

Joshua Baker

BBA

0

4

4

4

12

3

Jake Wood

SESMA

0

0

0

3

3

4

Awais Akhtar

DKC

5

0

0

0

5

5

Daniel Tarasevic

DKC

4

0

0

0

4

6

Calan Carkeek

BBA

0

3

0

0

3

7

Harrison Essam

SESMA

0

0

0

2

2

8

Adam Asaf

DKC

2

0

0

0

2

9

Alfie Knopp

EFS

0

2

0

0

2

10

Aditya Roy

DKC

1

0

0

0

1

11

Amaan-Ullah Rana

DKC

1

0

0

0

1

12

Alex Taylor

BBA

0

0

0

1

1

Cat 3 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - Under Belt *Points awarded after competing in higher CAT 4

1

Callum Digby

NMAC

2

1*

5*

5

13

2

Jay Blowers

NMAC

0

0

0

4

4

3

Kai Gomes

CKG

5

0

0

0

5

4

Mikayil Mikayibv

DKC

4

0

0

0

4

5

Cody Farman

ECBBS

3

0

0

0

3

6

Christopher Ball

CKG

1

0

0

0

1

Cat 4 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - 2nd Kup & Over

1

Zak Hills-Brown

BBA

1

4

4

5

14

2

Oliver Bell

BBA

3

3

3

3

12

3

Ben Smith

SESNA

0

0

0

4

4

4

Connor Young

BBA

0

5

5

0

10

5

Tay Emmerson

CKG

5

0

0

0

5

6

Charlie Crosby

DKC

4

0

0

0

4

7

Callum Green

BBA

0

2

1

0

3

8

Harry Osborne

AHMA

2

0

0

0

2

9

James Cooper

NMAC

1

0

1

0

2

10

Riley Kemp

BBA

0

0

2

0

2

11

Oliver Collen

SESMA

0

0

0

2

2

12

Spencer Ward

AHMA

1

0

0

0

1

13

Will Oakins

BBA

1

0

0

0

1

14

Harrison Sheppard

BBA

0

1

0

0

1

15

Liam Frisby

SESMA

0

0

0

1

1

16

Niall Barrett

SESMA

0

0

0

1

1

17

Sonny Gosbell

SESMA

0

0

0

1

1

Cat 5 Individual Forms 14 - 17 Year Old Boys - Mixed Grades

1

Huseyn Mikayilov

DKC

5

0

0

 

5

2

Harry Smith

NMAC

4

CATEGORY CLOSED

4

3

Liam Shubrook

BBA

3

3

4

 

 

 

 

 

 

 

Cat 6 Individual Forms 8 - 10 Years Girls - Under Belt *Points awarded after competiting in higher Cat 7

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Evie Swan

NMAC

0

4*

4

4

12

2

Charlie Hills

BBA

0

0

5

5

10

3

Gracie Fointain

SESMA

0

0

0

3

3

4

Lily Steward

CKG

5

0

0

0

5

5

Diya Kerai

DKC

4

0

0

0

4

6

Lucia Walter

DKC

3

0

0

0

3

7

May Keeler

SESMA

0

0

0

2

2

8

Tillie-Mai Greene

ECBBS

2

0

0

0

2

9

Maisie Keeler

SESMA

0

0

0

1

1

10

Evie Chung

SESMA

0

0

0

1

1

11

Savannah Ridge

CKG

1

0

0

0

1

Cat 7 Individual Forms 10 Years & Under Girls - 2nd Kup & Over *Points awarded after competiting in higher Cat 9

1

Katherine Cooper

NMAC

0

5

5*

4

14

2

Evie Swan

NMAC

0

0

0

5

5

Cat 8 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 9 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - 2nd Kup & Over

1

Tessa Farmer

SMA

5

4

5

3

17

2

Jodie Hughes

SMA

3

3

4

5

15

3

Sophia Petravage

SESMA

0

0

0

4

4

4

Xanthe Conway

AHMA

4

0

3

0

7

5

Natasha Earoley

KRMA

0

5

0

0

5

6

Mia Somers

BBA

0

2

2

0

4

7

Amy Hayes

NMAC

2

0

0

0

2

8

Shannon Keeler

SESMA

0

0

0

2

2

9

Daisy Johnson

CKG

1

0

0

0

1

10

Jade Banks

KRMA

0

1

0

0

1

Cat 10 Individual Forms 14 - 17 Year Old Girls - Mixed Grades * Points moved from Cat 9 due to Birthday

1

Kaela Hughes

SMA

4

4

5

3

16

2

Georgie Hemstock

NMAC

5

5

0

5

15

3

Amy Hayes

NMAC

2*

2

4

4

12

4

Molly Thomas

NMAC

3

3

0

2

8

5

Lorna Baker

BBA

0

0

3

1

4

6

Chloe Gomes

CKG

2

0

0

0

2

7

Chloe Hills

IKA

1

0

0

0

1

8

Abigail White

DKC

1

0

0

0

1

Cat 11 Individual Black Belt Mixed Forms

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Harri Hemstock (Peck)

NMAC

5

3

0

5

13

2

Jodie Hughes

SMA

1

1

5

4

11

3

Georgie Hemstock

NMAC

4

2

0

2

8

4

Tessa Farmer

SMA

1

1

4

1

7

5

Wayne Baker

SESMA

0

5

0

0

5

6

Oliver Bell

BBA

0

1

3

1

5

7

Peter Fawbert

SWKA

0

4

0

0

4

8

Zak Hills-Brown

BBA

0

0

0

3

3

9

Masie Emmerson

BBA

3

0

0

0

3

10

Tay Emmerson

CKG

2

0

0

0

2

11

Christine Crosby

DKC

1

0

0

0

1

12

Jeannette Emmerson

CKG

1

0

0

0

1

13

Chloe Hills

IKA

1

0

0

0

1

14

Ellie Cassidy

EFS

0

1

0

0

1

15

Ethan Hulse

DKC

1

0

0

0

1

16

Alex Taylor

BBA

0

0

0

1

1

Cat 12 Individual Forms 18 Year & Over Men - Under Belt * Points moved after competing in higher Cat 13

1

Colin Meacher

LCK

4

2*

5

3

14

2

Marc Lastrajou

LCK

0

0

0

5

5

3

Harry Smith

NMAC

0

0

0

4

4

4

Allan Moffat

DKC

5

0

0

0

5

Cat 13 Individual Forms 18 Year & Over Men - 2nd Kup & Over

1

Wayne Baker

SESMA

4

5

5

4

18

2

Samuel Merritt

SMA

5

0

4

5

14

3

Johnny Johnson

LCK

2

1

0

3

3

4

Matt Wood

ECMAA

0

4

0

0

4

5

Kevin Gunton

SJOA

3

1

0

0

4

6

Andrew Banks

KRMA

0

3

0

0

3

7

Peter Fawbert

SWKA

0

2

0

0

2

8

Colin Meacher

LCK

0

2

0

0

2

9

Keith Nixon

CKG

1

0

0

0

1

10

Keyinde Ajayi

BBA

0

1

0

0

1

Cat 14 Individual Forms 18 Year & Over Women - Under Belt * Points moved after competing in higher Cat 15

1

Elizabeth Cooper

NMAC

0

0

5

4

9

2

Maria Agius

SESMA

0

0

0

5

5

3

Alex Caswell

LCK

5

0

0

0

5

4

Kelly Hulse

DKC

4

0

0

0

4

Cat 15 Individual Forms 18 Year & Over Women - 2nd Kup & Over

1

Harri Hemstock (Peck)

NMAC

4

5

0

5

14

2

Sigourney Nixon

CKG

2

2

5

3

12

3

Masie Emmerson

BBA

5

0

0

4

9

4

Hannah Taylor

KRMA

0

4

0

0

4

5

Christine Crosby

DKC

3

0

0

0

3

6

Natasha Gilding

BBA

0

3

0

0

3

7

Jeannette Emmerson

CKG

1

0

0

0

1

Cat 16 Creative Forms 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 17 Creative Forms 10 Years & Under Mixed - 2nd Kup & Over * Points moved after competing in higher Cat 18

1

Tommy De Sousa

SMA

5

5

5*

5

15

2

Oliver Smith

KRMA

0

4

0

0

4

3

Lily Steward

CKG

4

0

0

0

4

4

Savannah Ridge

CKG

3

0

0

0

3

Cat 18 Creative Forms 11 - 15 Years Mixed

1

Tessa Farmer

SMA

5

1

4

5

15

2

Oliver Bell

BBA

0

3

3

4

10

3

Molly Thomas

NMAC

4

1

0

0

5

4

Ellie Cassidy

EFS

0

5

0

0

5

5

Callum Green

BBA

0

0

5

0

5

6

Tay Emmerson

CKG

4

0

0

0

4

7

Natasha Eardley

KRMA

0

4

0

0

4

8

Zak Hills-Brown

BBA

0

1

2

0

3

9

Jade Banks

KRMA

0

2

0

0

2

10

Jack Riyuades

KRMA

0

2

0

0

2

Cat 19 Creative Forms 16 Years & Over Mixed

1

Sigourney Nixon

CKG

5

4

5

5

19

2

Keith Nixon

CKG

0

0

4

4

8

3

Andrew Banks

KRMA

0

5

0

0

5

4

Jeannette Emmerson

CKG

4

0

0

0

4

Cat 20 Synchronised Forms 10 Years & Under Mixed (This category will continue with only two athletes in a Team for this Series)

1

Daniel Tarasevic & Adam Asaf

DKC

5

0

0

 

5

2

Lucia Walter & Blake Walter

DKC

4

CATEGORY CLOSED

4

3

Awais Akhtar & Aditya Roy

DKC

3

3

Cat 21 Synchronised Forms 11 - 15 Years Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 22 Synchronised Forms 16 Years & Over Mixed

1

C Gomes, J & T Emmerson

CKG

5

0

0

 

5

2

E Webster, C Milner, R Trith-Burgess

ECBBS

4

0

0

 

4

3

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

4

 

 

 

 

Cat 23 Team Forms - Creative/Musical 10 Years & Under Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 24 Team Forms - Creative/Musical 11 - 15 Years Mixed

1

K & J Hughes

SMA

5

 

 

 

5

3

M Kent & T Farmer

SMA

4

CATEGORY CLOSED

4

4

L Steward & T Emmerson

CKG

3

3

Cat 25 Team Forms - Creative/Musical 16 Years & Over Mixed * Points moved from Cat 24 as is now closed

1

K & J Hughes

SMA

5*

5

5

5

20

2

E Swan & K Cooper

NMAC

0

0

0

4

4

3

H Mikayilov & E Hulse

DKC

5

0

0

0

5

4

K & J Cooper

NMAC

0

0

4

0

4

5

M Kent & T Farmer

SMA

4*

0

0

0

4

6

H Smith & M Thomas

NMAC

4

0

0

0

4

7

P Fawbert & M Wood

SWKA

0

4

0

0

4

8

L Steward & T Emmerson

CKG

3*

0

0

0

3

9

N Gilding & D Scarth

BBA

0

3

0

0

3

10

K Hulse & C Crosby

DKC

3

0

0

0

3

11

J & T Emmerson

CKG

2

0

0

0

2

12

J Baker & Z Hills-Brown

BBA

0

2

0

0

2

Cat 26 Traditional / Creative Weapons Kata 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Daniel Tarasevic

DKC

5

0

0

 

5

2

Amaan-Ullah Rana

DKC

4

0

0

 

4

3

Awais Akhtar

DKC

3

0

0

 

3

4

Lily Steward

CKG

2

CATEGORY CLOSED

2

5

Adam Asaf

DKC

1

1

6

Savannah Ridge

CKG

1

0

0

 

1

7

Aditya Roy

DKC

1

0

0

 

1

Cat 27 Traditional / Creative Weapons Kata 11 - 15 Years Mixed

1

Xanthe Conway

AHMA

2

0

5

CAT

CLOSED

7

2

Molly Thomas

NMAC

4

2

0

6

3

Cody Poole

AHMA

1

0

4

5

4

Tay Emmerson

CKG

5

0

0

5

5

Oliver Smith

KRMA

0

5

0

5

6

Harry Osbourne

AHMA

1

0

3

4

4

Jade Banks

KRMA

0

4

0

4

5

Ethan Hulse

DKC

3

0

0

3

6

Natasha Eardley

KRMA

0

3

0

3

8

Christopher Ball

CKG

1

0

0

1

9

Daisy Johnson

CKG

1

0

0

1

12

Jack Rhoades

KRMA

0

1

0

1

Cat 28 Traditional / Creative Weapons Kata 16 Years & Over Mixed

1

Kevin Gunton

SJOA

4

3

0

5

12

2

Johnny Johnson

LCK

3

2

0

3

8

3

Colin Meacher

LCK

1

1

0

4

6

4

Andy Banks

KRMA

0

5

0

0

5

5

Huseyn Mikayilov

DKC

5

0

0

0

5

6

Rory Lark

ECBBS

0

5

0

0

5

7

Matt Wood

ECMAA

0

4

0

0

4

8

Sigourney Nixon

CKG

2

1

0

0

3

9

Marc Lastrajou

LCK

0

0

0

2

2

10

Jeannette Emmerson

CKG

1

0

0

0

1

11

Peter Fawbert

SWKA

0

1

0

0

1

12

Hannah Taylor

KRMA

0

1

0

0

1

Cat 29 Extreme / Musical Weapons Kata 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Alfie Knopp

EFS

0

5

0

 

5

2

Jack Rhoades

KRMA

0

4

0

 

4

3

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 30 Extreme / Musical Weapons Kata 11 - 15 Years Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 31 Extreme / Musical Weapons Kata 16 Years & Over Mixed

1

Ellie Cassidy

EFS

0

5

0

 

5

2

Kerryann Brooker

EFS

0

4

0

 

4

3

Jack Rhoades

KRMA

0

3

0

 

3

4

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

5

 

 

 

 

Cat 32 Team Creative Weapons Kata 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 33 Team Creative Weapons Kata 11 - 15 Years Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 34 Team Creative Weapons Kata 16 Years & Over Mixed

1

H Taylor & A Banks

KRMA

0

5

0

 

5

2

O Smith & J Rhoades

KRMA

0

4

0

 

4

3

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

4

 

 

 

 

Cat 35 Self Defence 9 Years & Under - Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Tommy De Sousa

SMA

5

0

0

 

5

2

Oliver Gunton

SJOA

4

CATEGORY CLOSED

4

3

Christopher Rodrigues

SMA

3

3

4

Lucia Walter

DKC

2

0

0

 

2

5

Blake Walter

DKC

1

0

0

 

1

Cat 36 Self Defence 10 - 15 Years Mixed *Points moved from Cat 35 as athlete is now 10 Years Old

1

Amy Hayes

NMAC

4

5

5

4

18

2

Tommy De Sousa

SMA

5*

3

4

5

17

3

Molly Thomas

NMAC

3

4

0

0

7

4

Oliver Gunton

SJOA

4*

2

0

0

6

5

Eathan Hulse

DKC

5

0

0

0

5

6

Jasmine Luckett

SMA

2

1

0

0

3

7

Tessa Farmer

SMA

0

1

0

0

1

8

Diya Kekai

DKC

1

0

0

0

1

Cat 37 Self Defence 16 Years & Over Mixed - Under Belt

1

Darren Read

SJOA

0

5

0

 

5

2

James Duncumb

SJOA

0

4

0

 

4

3

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 38 Self Defence 16 Years & Over Mixed - 2nd Kup & Over

1

Adam Hitcham

SJOA

4

4

0

5

13

2

Kevin Gunton

SJOA

2

5

0

4

11

3

Johnny Johnson

LCK

3

3

0

3

9

4

Huseyn Mikayilov

DKC

5

0

0

0

5

5

Sam Brown

EAEMA

0

0

5

0

5

6

Asa Vaugham

EAEMA

0

0

4

0

4

7

James Brown

EAEMA

0

0

3

0

3

Cat 39 Point Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Jacob Formosa

ECBBS

5

0

0

 

5

2

Thomas Peloe

ECBBS

4

0

0

 

4

3

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

4

 

 

 

 

Cat 40 Point Sparring Boys 121cm - 140cm Under Belt

1

Callum Digby

NMAC

4

4

5

5

16

2

Jack Turner

JAMA

0

0

0

4

4

3

Gray

JAMA

0

0

0

3

3

4

Isaac Norman

SKA

5

5

4

0

14

5

Trae Lloyd

AHMA

2

0

3

0

5

6

Dylan Penny

AHMA

3

0

0

0

3

7

Marley Jesson-Smith

AHMA

0

0

2

0

2

8

Christopher Ball

CKG

1

0

0

0

1

9

Joel Beales

BBA

1

0

0

0

1

10

Harrison Steward

CKG

1

0

0

0

1

Cat 41 Point Sparring Boys 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Tommy De Sousa

SMA

5

5

5

5

20

2

Callum Digby

NMAC

0

0

0

4

4

3

Harry Warnes

SKA

4

0

0

0

4

4

Jonathan Old

BBA

0

4

0

0

4

5

Dylan Penny

AHMA

0

0

4

0

4

Cat 42 Point Sparring Boys 141cm - 160cm Under Belt

1

Harry Warnes

SKA

5

0

0

 

5

2

Christopher Rodrigues

SMA

4

0

0

 

4

3

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

4

 

 

 

 

Cat 43 Point Sparring Boys 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Zak Hills-Brown

BBA

1

2

1

5

9

2

Alex Taylor

BBA

0

0

0

4

4

3

Callum Green

BBA

3

4

1

0

8

4

Will Oakins

BBA

5

0

3

0

8

5

Harry Osborn

AHMA

4

0

4

0

8

6

James Cooper

NMAC

2

0

5

0

7

7

Harrison Sheppard

BBA

0

5

0

0

5

8

Jack Colton

ECBBS

0

5

0

0

5

9

Conor Young

BBA

0

3

0

0

3

10

Riley Kemp

BBA

0

0

2

0

2

11

Spencer Ward

AHMA

1

0

0

0

1

Cat 44 Point Sparring Boys 161cm & Over

1

Connor Soame

SMA

5

5

5

4

19

2

Harry Smith

NMAC

4

0

0

5

9

3

Kieran

JAMA

0

0

0

3

3

4

Daniel Toussaint

AHMA

3

0

4

0

7

5

Amaan Ayub

ECBBS

0

4

0

0

4

6

Kyle

JAMA

0

0

0

2

2

7

Ethan Manion

SKA

2

0

0

0

2

8

Timothy Hill

ECBBS

1

0

0

0

1

9

Liam Shubrook

BBA

1

0

0

0

1

10

Laurynas Ulemeckas

SKA

1

0

0

0

1

Cat 45 Point Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

 

Cat 46 Point Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

Alex Langham

JAMA

0

0

0

5

5

2

Lana Strickland

JAMA

0

0

0

4

4

3

Katie Mendham

NMAC

5

0

0

0

5

4

Masie Hills

JAMA

0

5

0

0

5

5

Emily Mann

NMAC

0

4

0

0

4

6

Sophie Conway

CKG

4

0

0

0

4

7

Bea Brady

NMAC

0

3

0

0

3

8

Imogen Farman

ECBBS

0

2

0

0

2

Cat 47 Point Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over *Moved from CAT 46 due to new Grade

1

*Masie Hills

JAMA

0

5

0

5

10

2

Charlotte Hills

BBA

0

0

4

4

8

3

Megan Rayna

AHMA

5

0

5

0

10

4

Dulce King

AHMA

4

0

0

0

4

Cat 48 Point Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt

1

Natasha Manion

SKA

4

5

0

CAT

CLOSED

9

2

Holly Jefferys

SKA

5

0

0

5

3

Bonnie Chambers

TKA

0

4

0

4

4

Jasmin Luckett

SMA

3

0

0

3

Cat 49 Point Sparring Girls 141cm - 160cm 2nd Kup & Over * Moved points over due to increased Grade

1

Jasmin Luckett

SMA

3*

4

4

3

14

2

Elizabeth Carter

JAMA

0

5

0

5

10

3

Molly Thomas

NMAC

3

0

0

4

7

4

Xanthe Conway

AHMA

5

0

5

0

10

5

Mia Somers

BBA

0

3

3

0

6

6

Katherine Cooper

NMAC

0

2

2

0

4

7

Daisy May Johnson

CKG

4

0

0

0

4

8

Cody Jean Poole

AHMA

0

0

1

0

1

Cat 50 Point Sparring Girls 161cm & Over *Points moved from Cat 56 as Athlete is under 18 Yrs #Points moved due to increase in height

1

Amy Hayes

NMAC

5*

0

5

4

14

2

Natasha Manion

SKA

4#

5#

0

3

12

3

Xantie Conway

AHMA

0

0

4

0

4

Cat 51 Point Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Scott Warnes

SKA

3

2

3

3

11

2

Samuel Merritt

SMA

4

0

1

5

10

3

David Godfley

SKA

0

0

0

4

4

4

Tom Lambert

SKA

5

5

0

0

10

5

Sam Norman

SKA

2

3

0

0

5

6

James Brown

EAEMA

0

0

5

0

5

7

Tom Oldridge

TKA

0

4

0

0

4

8

Sam Brown

EAEMA

0

0

4

0

4

9

Tansel Koroglu

SKA

1

0

2

0

3

10

Philip Turner

JAMA

0

0

0

2

2

11

Jamie Ellis

DKC

1

0

0

0

1

12

Charles Ohstew

BBA

1

0

0

0

1

13

Jack Warnes

SKA

1

0

0

0

1

Cat 52 Point Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

Rory Lark

ECBBS

3

4

0

3

10

2

Tom Lambert

SKA

0

0

4

4

8

3

Andy Reid

DKA

0

0

0

5

5

5

Jamie Ellis

DKC

5

0

0

0

5

6

Tansel

SKA

0

5

0

0

5

7

Paul Morris

BBA

4

0

0

0

4

Cat 53 Point Sparring Men 36 Years & Over *Contest with a 19 Year old to allow for Bout

1

Pat Gilding

BBA

0

5

0

CAT

CLOSED

5

2

Justin Brady

NMAC

0

4

0

4

3

Gavin Barron

SMA

0

0

4*

4

4

Tim Old

BBA

0

3

0

3

Cat 54 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

Alex Caswell

LCK

5

0

0

 

5

2

Natalie Dean

DKC

4

0

0

 

4

3

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

4

 

 

 

 

Cat 55 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

Sigourney Nixon

CKG

4

4

5

4

17

2

Joy Anagnos

AMA

0

0

0

5

5

3

Lianne

NSBB

0

5

0

0

5

4

Natalie Dean

DKC

5

0

0

0

5

5

Natasha Manion

SKA

0

0

4

0

4

Cat 56 Point Sparring Ladies 36 Years & Over

1

Elizabeth Cooper

NMAC

4

4

5

5

13

2

Joy Anagnos

AMA

0

0

0

4

4

3

Amy Hayes

NMAC

5*

0

0

0

5

4

Beth Jones

JAMA

0

5

0

0

5

5

Jo Mathews

AMA

0

0

4

0

4

Cat 57 Continuous Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Jacob Formosa

ECBBS

5

0

0

 

5

2

Adam Asaf

DKC

4

0

0

 

4

3

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

4

 

 

 

 

Cat 58 Continuous Sparring Boys 121cm - 140cm Under Belt

1

Oliver Warner Hawes

AMA

5

0

0

 

5

2

Christopher Ball

CKG

4

0

0

 

4

3

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

4

 

 

 

 

Cat 59 Continuous Sparring Boys 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Tommy De Sousa

SMA

5

5

5

5

20

2

Jack Turner

JAMA

0

0

0

4

4

3

Harry Warnes

SKA

4

0

0

0

4

4

Isaac Norman

SKA

0

4

0

0

4

Cat 60 Continuous Sparring Boys 141cm - 150cm Mixed

1

Dominik

DKA

0

0

0

5

5

2

Lana Strickland

JAMA

0

0

0

4

4

3

Oliver Warner-Howe

AMA

0

0

5

0

5

4

Christopher Rodrigues

SMA

5

0

0

0

5

5

Harry Warnes

SKA

4

0

0

0

4

6

Gabriel Hubert

AMA

0

0

4

0

4

Cat 61 Continuous Sparring Boys 141cm - 150cm 2nd Kup & Over

1

Callum Green

BBA

4

3

3

CAT

CLOSED

10

2

Spencer Ward

AHMA

5

0

5

10

3

Zak Hills-Brown

BBA

0

2

4

6

4

Connor Young

BBA

0

5

0

5

5

Tommy De Sousa

SMA

0

4

0

4

Cat 62 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 63 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Zak Hills-Brown

BBA

0

0

0

5

5

2

Angelo Mochenski

AMA

0

0

0

4

4

3

Sam Silva

TKA

0

0

0

3

3

4

James Cooper

NMAC

3

0

5

0

8

5

Harry Osbourne

AHMA

5

0

0

0

5

6

Charlie Crosby

DKC

4

0

0

0

4

7

Conor Young

BBA

0

0

4

0

4

8

Will Oakins

BBA

0

0

3

0

3

Cat 64 Continuous Sparring Boys 161cm & Over

1

Connor Soame

SMA

4

5

5

5

14

2

Harry Smith

NMAC

0

0

0

4

4

3

Kieran

JAMA

0

0

0

3

3

4

Daniel Tunssaint

AHMA

3

0

4

0

7

5

Laurynas Ulemeckas

SKA

5

0

0

0

5

6

Jack Johnson

ECBBS

0

4

0

0

4

7

Kyle

JAMA

0

0

0

2

2

8

Cody Storey

TBBA

2

0

0

0

2

9

Ethan Manion

SKA

1

0

0

0

1

Cat 65 Continuous Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 66 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt *Increase in height, points moved to Cat 69

1

Jasmine Luckett

SMA

5*

0

0

 

5

2

Bonnie Chamberlin

TKA

4

0

0

 

4

3

Ruby Wilson

TKA

3

CATEGORY CLOSED

3

4

Diya Kerai

DKC

2

2

Cat 67 Continuous Sparring Girls 141 - 150cm Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 68 Continuous Sparring Girls 151cm - 160cm Mixed Grades * Points moved after competing in higher Cat 70 #Points moved from Cat 69

1

Tamzin Piesee

DKA

0

5#

5#

5

15

2

Natasha Manion

SKA

3

4

3*

4

14

3

Holly Jefferys

SKA

5

0

0

0

5

4

Jessie Lienerth

TBBA

4

0

0

0

4

5

Bonnie Chamberlin

TKA

0

3

0

0

3

6

Masie

JAMA

0

2

0

0

2

Cat 69 Cont Sparring Girls 141 - 160cm Mixed *separate Cat because of height, Cat 67 already closed / #Height increase points moved from Cat 66

1

Jasmin Luckett

SMA

5#

4

2

4

15

2

Elizabeth Carter

JAMA

0

5

0

5

10

3

Tamzin Piesee

DKA

0

5

5

0

10

4

Cody Poole

AHMA

2

0

4*

0

6

5

Megan Rayna

AHMA

0

0

5*

0

5

6

Gabi Golec

AMA

0

0

4

0

4

7

Tracey Linn

AMA

0

0

3

0

3

Cat 70 Continuous Sparring Girls 161cm & Over *points moved to original Cat 68

1

Amy Hayes

NMAC

0

4

0

4

8

2

Becky Jones

JAMA

0

0

0

5

5

3

Agnieszka

DKA

0

5

0

0

5

4

Xante Conway

AHMA

0

0

5

0

5

5

Beth Jones

JAMA

0

4

0

0

4

6

Natasha Manion

SKA

0

0

3*

0

3

Cat 71 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Scott Warnes

SKA

4

4

1

4

13

2

David Godfrey

SKA

0

0

5

5

10

3

Philip Turner

JAMA

0

0

0

3

3

4

Tansel Koroglu

SKA

3

0

4

0

7

5

Jack Warnes

SKA

5

0

0

0

5

6

Sam Norman

SKA

0

5

0

0

5

7

Gavin Barron

SMA

0

0

3

0

3

8

Scott Gibbons

TKA

2

0

0

0

2

9

Miguel Ferreisa

SKA

0

0

2

0

2

10

Tom Lambert

SKA

1

0

0

0

1

Cat 72 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over *Draw

1

Tom Lambert

SKA

0

4

5*

5

14

3

Tamsel Koroglu

SKA

0

5

0

0

5

Cat 73 Continuous Sparring Men 36 Years & Over

1

Allan Moffat

DKC

5

0

0

 

5

2

Gary Long

TKA

4

CATEGORY CLOSED

4

3

 

 

 

 

Cat 74 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

Alex Caswell

LCK

5

0

0

 

5

2

Natalie Dean

DKC

4

CATEGORY CLOSED

4

3

Bethany Wilkinson

BBA

3

3

Cat 75 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

Natalie Dean

DKC

5

0

0

CAT

CLOSED

5

2

Lianne Jones

NSBB

0

5

0

5

3

Joanne Laws

TBBA

4

0

0

4

4

Krista Everett

TKA

0

4

0

4

Cat 76 Continuous Sparring Ladies 36 Years & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 77 Kumite Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Adam Asaf

DKC

5

0

0

 

5

2

Damien Tarasevic

DKC

4

0

0

 

4

3

Jacob Kormosa

ECBBS

3

CATEGORY CLOSED

3

4

Thomas Peloe

ECBBS

2

2

Cat 78 Kumite Boys 121cm - 140cm Under Belt

1

Joal Beales

BBA

0

0

0

5

5

2

Julian Cabel

 

0

0

0

4

4

3

Mikayil Mikayilov

DKC

5

0

0

0

5

4

Oliver Smith

KRMA

0

5

0

0

5

5

Blake Walter

DKC

4

0

0

0

4

6

Tommy De Sousa

SMA

0

4

0

0

4

7

Christopher Ball

CKG

3

0

0

0

3

8

Harrison Steward

CKG

2

0

0

0

2

Cat 79 Kumite Boys 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Daniel Tarasevic

DKC

5

0

0

 

5

2

Awais Akhtar

DKC

4

0

0

 

4

3

Amaan-Ullah Rana

DKC

3

CATEGORY CLOSED

3

4

 

 

 

 

Cat 80 Kumite Boys 141cm - 160cm Under Belt

1

Kai Gomes

CKG

5

0

0

 

5

2

Cody Farman

ECBBS

4

CATEGORY CLOSED

4

3

 

 

 

 

Cat 81 Kumite Boys 141cm - 160cm 2nd Kup & Over *Points moved from Cat 82

1

Zak Hills-Brown

BBA

0

0

5

4

9

2

Amaan Ayub

ECBBS

4*

0

0

5

9

3

Ethan Hulse

DKC

5

0

0

0

5

4

Callum Green

BBA

0

0

4

0

4

5

Tay Emmerson

CKG

4

0

0

0

4

6

Charlie Crosby

DKC

3

0

0

0

3

7

William Oakins

BBA

0

0

3

0

3

Cat 82 Kumite Boys 161cm & Over

1

Huseyn Mikayilov

DKC

5

0

0

 

5

2

Amaan Ayub

ECBBS

4

0

0

 

4

3

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

4

 

 

 

 

Cat 83 Kumite Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 84 Kumite Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

Diya Kerai

DKC

5

0

0

 

5

2

Lucia Walter

DKC

4

CATEGORY CLOSED

4

3

Sophie Conway

CKG

3

3

Cat 85 Kumite Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 86 Kumite Girls 141cm - 160cm Under Belt

1

Lily Steward

CKG

5

0

0

 

5

2

Cody Poole

AHMA

4

CATEGORY CLOSED

4

3

 

 

 

 

Cat 87 Kumite 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Xanthe Conway

AHMA

0

0

5

CAT

CLOSED

5

2

Elizabeth Smith

CKG

5

0

0

5

3

Cody Poole

AHMA

0

0

4

4

4

Daisy May Johnson

CKG

4

0

0

4

5

Chloe Gomes

CKG

3

0

0

3

Cat 88 Kumite Girls 161cm & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 89 Kumite Men 18 - 35 Years 80kg & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

4

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 90 Kumite Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

Wayne Baker

SESMA

0

5

0

 

5

2

Matthew Wood

ECMAA

0

4

0

 

4

3

Peter Fawbert

SWKA

0

3

0

 

3

4

 

 

 

CATEGORY CLOSED

 

5

 

 

 

 

Cat 91 Kumite Men 36 Years & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 92 Kumite Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 93 Kumite Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

Sigourney Nixon

CKG

4

5

5

5

19

2

Elizabeth Cooper

NMAC

0

4

4

4

12

3

Natalie Dean

DKC

5

0

0

0

5

4

Abigail White

DKC

3

0

0

0

3

Cat 94 Kumite Ladies 36 Years & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

CATEGORY CLOSED

 

 

3

 

 

 

Cat 95 Grapple & Strike 83kg and Below

1

Jake Ellis

ECBBS

5

0

0

 

5

2

Lewis Bailey

ECBBS

4

0

0

 

4

3

Jack Cannon

ECBBS

3

CATEGORY CLOSED

3

4

 

 

 

 

Cat 96 Grapple & Strike 83.1kg and Over

1

Jay Webster

ECBBS

5

0

0

 

5

2

Lester Osborn

ECBBS

4

0

0

 

4

3

Sheridan Doughty

ECBBS

3

CATEGORY CLOSED

3

4

 

 

 

 

Club Points Table

Pos

Name

Club

Club Name

County

Points

1

Ian Soame

SMA

Saracen Martial Arts

Norfolk

323

2

Chris Hemstock

NMAC

National Martial Arts Committee

Norfolk

315

3

Richard Vince

BBA

Black Belt Academy

Norfolk

265

4

Irfan Ansari

DKC

The Dojo Karate Centre

Lancashire

209

5

Matt Featherstone

SKA

Saracen Kickboxing Academy

Norfolk

196

6

 

 

 

Norfolk

179

7

Daniel Kean

AHMA

Aem Hai Martial Arts

Norfolk

136

8

Steve Webster

ECBBS

East Coast Black Belt School

Norfolk

91

9

Lianne Jones

JAMA

Jones Academy of Martial Arts

Cambridgeshire

85

10

Wayne Baker

SESMA

South Eastern School of Martial Arts

Norfolk

83

11

Andy Banks

KRMA

Koku-Ryu Martial Arts

Lincolnshire

75

12

Johnny Johnson

LCK

Lowestoft Chinese Kempo

Suffolk

65

13

Adam Hitcham

SJOA

Shugyosha Ju-Jitsu & Goshin Ryu - Lowestoft

Suffolk

55

14

 

 

 

Norfolk

44

15

Andy Thompson

AMA

Apollo Martial Arts

Suffolk

43

16

Tom Oldridge

TKA

Tom’s Kickboxing Academy

Norfolk

31

17

Emma Elmes

EFS

Elmes Freestyle

Essex

22

18

Sam Brown

EAEMA

East Anglian Elite Martial Arts

Suffolk

21

19

Peter Fawbert

SWKA

Shindo Wadakai Karate Association

Dorset

14

20

Matthew Wood

ECMAA

East Coast Martial Arts Academy

Norfolk

12

21

Owen King

NSBB

Nottingham School of Black Belts

Nottinghamshire

10

22

Ty Williams

TBBA

TBBA Predators Martial Arts

Devon

10

23

Grant Nicholls

IKA

Impact Karate Academy

Hertfordshire

2

Club Medals Table

Pos

Club

Gold

Silver

Bronze

Total

1

Saracen Martial Arts

39

20

10

69

2

National Martial Arts Committee

25

36

7

68

3

The Dojo Karate Centre

21

16

8

45

4

 

19

16

6

41

5

Saracen Kickboxing Academy

17

17

9

43

6

Black Belt Academy

15

18

27

60

7

Aem Hai Martial Arts

11

12

6

29

8

Jones Academy of Martial Arts

9

5

4

18

9

 

8

1

0

9

10

Koku-Ryu Martial Arts

7

6

3

16

11

South Eastern School of Martial Arts

7

6

3

16

12

East Coast Black Belt School

6

9

6

21

13

Lowestoft Chinese Kempo

5

2

7

14

14

Shugyosha Ju-Jitsu & Goshin Ryu

4

6

2

12

15

Apollo Martial Arts

4

5

1

10

16

Elmes Freestyle

3

1

0

4

17

East Anglian Elite Martial Arts

2

2

3

7

18

Nottingham School of Black Belts

2

0

0

2

19

Tom’s Kickboxing Academy

0

5

3

8

20

East Coast Martial Arts Academy

0

3

0

3

21

Shindo Wadakai Karate Association

0

2

1

3

22

TBBA Predators Martial Arts

0

2

0

2

23

Impact Karate Academy

0

0

0

0